Promujemy świadome wychowanie.

Social Media

Edukacja

Rolą Cioci Brzdąca, jest zapewnienie dzieciom komfortowych warunków do nauki przez zabawę. Nie staramy się uczynić z nich „małych geniuszy”. Nie oczekujemy od nich nabycia takich czy innych umiejętności w określonym czasie. Zamiast tego chcemy być przy dzieciach i wspierać je w odkrywaniu świata. Chcemy je zachęcać do podejmowania nowych wyzwań na miarę ich umiejętności i możliwości. Inspirujemy się różnymi nurtami pedagogicznymi, jednak żadne z nich nie stanowi dla nas recepty na edukacyjny sukces.

Czerpiemy z nurtów takich jak

Pedagogika Marii Montessori
Pozytywna Dyscyplina
Porozumienie bez przemocy

W co się bawimy?

Zabawy senspoplastyczne

To różne zabawy plastyczne angażujące jednocześnie kilka zmysłów, jak: malowanie farbami stopami na dużym płótnie, zabawy w piaskownicy pełnej kolorowego ryżu, wyławianie zwierzątek z miski pełnej zimnego kisielu. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha oraz poszerzać jego horyzont doznań.

Zabawy ruchowe

Ruch to zdrowie, dlatego u Cioci Brzdąca turlamy się po dywanie, skaczemy jak piłki, przechodzimy przez tory przeszkód i tańczymy do muzyki. Zabawy ruchowe rozwijają ogólną sprawność fizyczną dziecka i wzmacniają jego koordynację.

Muzyczne przygody

Dzieci, które od najmłodszych lat słuchają różnorodnej muzyki stają się wrażliwsze, nie tylko pod kątem muzycznym, ale również emocjonalnym, twórczym i społecznym, dlatego muzyka towarzyszy nam nie tylko podczas codziennych czynności, ale również podczas zabaw i odpoczynku. Podczas pobytu u Cioci Brzdąca, będziemy uczyć się prostych piosenek, powtarzać proste dźwięki, odtwarzać rytmy, grać na instrumentach i słuchać różnych gatunków muzyki.

Zabawy w miganie

Dziecięcy język migowy, to skuteczny sposób, aby pomóc dziecku, które jeszcze nie mówi, komunikować swoje potrzeby. Miganie nie tylko ułatwia komunikację, ale również przyspiesza naukę mowy oraz stymuluje rozwój mózgu.

Ćwiczenia buzi i języka

Każdego dnia wspieramy rozwój mowy dzieci poprzez różne ćwiczenia artykulacyjno-oddechowe. Uczymy się takich czynności, jak: prawidłowe oddychanie, wydmuchiwanie nosa, regulowania siły wydechu czy prawidłowego wymawiania różnych głosek. Do zabawy używamy balonów, piórek, słomek czy chusteczek.

Bajki-pomagajki

Chyba wszystkie dzieci lubią słuchać czytanych im przez dorosłych bajek. Ciocie Brzdąca każdego dnia przed obiadem czytają naszym małym słuchaczom wybraną bajkę, które pomagają im się wyciszyć, zrelaksować a także uporać z różnymi trudnymi sytuacjami, jak np. rozstanie z rodzicem, nauka korzystania z nocnika czy odstawienie od piersi.